Helse

Hørte ikke på FHI

Forslaget om å endre smittevernloven burde ikke fremmes for Stortinget, mente Folkehelseinstituttet. Det ble ignorert av regjeringen.

Pandemihåndtering: Helsedirektør Bjørn Guldvog, helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol og daværende direktør i FHI Camilla Stoltenberg under en pressekonferanse om koronasituasjonen i desember 2021. Foto: Terje Bendiksby, NTBPandemihåndtering: Helsedirektør Bjørn Guldvog, helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol og daværende direktør i FHI Camilla Stoltenberg under en pressekonferanse om koronasituasjonen i desember 2021. Foto: Terje Bendiksby, NTB

Et flertall på Stortinget, med stemmene til regjeringspartiene Ap og Sp samt Høyre, går nå inn for en endring i smittevernloven med potensielt vidtrekkende konsekvenser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Den pågående streiken og lockouten i olje­bran­sjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.

Utdanning

Lærere savner mer tid til å hjelpe elevene

Arbeidsliv

Felles­for­bundets Joachim Espe ber staten kreve tariff