Helse

Hørte ikke på FHI

Forslaget om å endre smittevernloven burde ikke fremmes for Stortinget, mente Folkehelseinstituttet. Det ble ignorert av regjeringen.

Pandemihåndtering: Helsedirektør Bjørn Guldvog, helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol og daværende direktør i FHI Camilla Stoltenberg under en pressekonferanse om koronasituasjonen i desember 2021. Foto: Terje Bendiksby, NTBPandemihåndtering: Helsedirektør Bjørn Guldvog, helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol og daværende direktør i FHI Camilla Stoltenberg under en pressekonferanse om koronasituasjonen i desember 2021. Foto: Terje Bendiksby, NTB

Et flertall på Stortinget, med stemmene til regjeringspartiene Ap og Sp samt Høyre, går nå inn for en endring i smittevernloven med potensielt vidtrekkende konsekvenser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sjukelønn

Høgre opnar for å kutta i sjukelønna. Forskar Ola Innset trur prisen kan bli færre i arbeid.

Olje

Både Equinor og Aker BP vil nå at mest mulig av Wisting-ut­byg­gingen skal gå til norsk leve­ran­dør­in­du­stri, sier Equinor-topp.

Turisme

Nordlyset trekker nå flere turister til Troms enn mid­natts­sola, viser nye tall fra turist­næ­ringen.