Bøker

Vil ikke hoppe for forlags­bransjen

Avisene har gode grunner til å være langsomme med anmelderiet, mener Bernhard Ellefsen i Morgenbladet.

BLIR SITTENDE: Morgenbladets Bernhard Ellefsen er ikke enig med Gyldendal-redaktør Arne Borge i at avisene bør anmelde bøker raskere. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØNBLIR SITTENDE: Morgenbladets Bernhard Ellefsen er ikke enig med Gyldendal-redaktør Arne Borge i at avisene bør anmelde bøker raskere. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN

– Det er et litt merkelig utspill fra en forlegger når forlagene selv velger å utgi så mange bøker i en konsentrert periode. Om vi skulle fulgt Arne Borges oppfordring, ville vi alle ropt i munnen på hverandre i noen uker under bokhøsten og ellers sittet og drukket kaffe resten av året.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Valgkamp

Meta tjener millioner på norsk valgkamp

Musikk

Den britiske stats­ministeren går ut mot Øya-aktuelle artister. Det advarer jurist mot

Kulturtirsdag

Gjennom fire tiår har Mette Lilletvedt vevd bilder i det stille i landets periferi. I sommer stiger livsverket frem i Kris­tian­sand Kunsthall.