Akademia

Rektor får refs

Rektoren ved NTNU kritiserte eigne forskarar i eit lesarinnlegg som NHO fekk lese før det vart sendt.

KALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTBKALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTB

«Bestillingsverk». Det kalla forskar Jonas Nøland ein rapport om kjernekraft frå Rystad Energy, da han vart intervjua av Dagens Næringsliv (DN) førre veke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Integrering

I mange år har de vært rykende uenige. Nå går orga­ni­sa­sjonen Minotenk, Omod, LIM og Antira­sistisk senter sammen for å redde hverandre fra konkurs.

Kriminalitet

Snitt­al­deren blant unge kriminelle i Trondheim er under 15 år

Bustad

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran (Ap) vil skjerpa grepet om korttids­ut­leige i byane og turist­om­råde. Omfanget er blitt for stort, seier han.