Akademia

Rektor får refs

Rektoren ved NTNU kritiserte eigne forskarar i eit lesarinnlegg som NHO fekk lese før det vart sendt.

KALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTBKALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTB

«Bestillingsverk». Det kalla forskar Jonas Nøland ein rapport om kjernekraft frå Rystad Energy, da han vart intervjua av Dagens Næringsliv (DN) førre veke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adopsjon

Grans­kings­ut­valget for adopsjons­saker legger fram sin rapport i dag. Da Sverige la fram en liknende rapport i fjor, anbefalte den avvikling av all utenlands­adop­sjon.

Elsparkesykkel

Økningen i ulykker på elsparke­sykkel kunne vært unngått, mener leger i Trondheim.

Sosialistisk ungdom

Sara Ude Hasle (24) er klar til å ta over som leder i Sosia­listisk Ungdom. Med Tiktok og aktivisme skal hun gjøre SU mer synlig.