Akademia

Rektor får refs

Rektoren ved NTNU kritiserte eigne forskarar i eit lesarinnlegg som NHO fekk lese før det vart sendt.

KALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTBKALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTB

«Bestillingsverk». Det kalla forskar Jonas Nøland ein rapport om kjernekraft frå Rystad Energy, da han vart intervjua av Dagens Næringsliv (DN) førre veke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Ulovlig korttids­utleie er et problem i flere større byer. Kommunene etterlyser en regist­re­rings­ord­ning.

Kraft

Tekno­logi­sel­skaper står i kø for norsk kraft til nye datasentre. Analy­ti­kerne mener imidlertid det er svært vanskelig å vite hvor mye kraft næringen vil kreve.

Beredskap

Møter migranter som lever i ekstrem­varmen