Akademia

Rektor får refs

Rektoren ved NTNU kritiserte eigne forskarar i eit lesarinnlegg som NHO fekk lese før det vart sendt.

KALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTBKALDT: Det er isfront mellom to forskarar og rektor ved NTNU. Her er Bakklandet i Trondheim og delar av universitetet. Foto: Gorm Kallestad, NTB

«Bestillingsverk». Det kalla forskar Jonas Nøland ein rapport om kjernekraft frå Rystad Energy, da han vart intervjua av Dagens Næringsliv (DN) førre veke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Det private markedet for ADHD-ut­red­ninger har eksplodert, konklu­derer en ny svensk rapport. Helse­di­rek­to­ratet skal vurdere å gjøre en tilsva­rende under­sø­kelse i Norge.

Barnevern

Når barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) sier at insti­tu­sjonsbarn har gode muligheter til å varsle, har hun mis­for­stått, mener «Alex».

Politikk

To tidligere ledere av Samepo­litisk råd i SV melder seg ut av partiet. Tre styre­med­lemmer og en vara i rådet vil ikke ta gjenvalg.