Sosialhjelp

– Jo, vi feirer jul!

Ap sier nei til «julebonus» for sosialhjelpsmottakere og viser til at nordmenn feirer ulike høytider. Vi feirer jul selv om vi er muslimer, er budskapet fra en kafé i Oslo.

Møtested: Kameratene Jaafar Zaoujal, Reda Debbach, Mohammed El Bouh og Said Bougroug (ikke avbildet) samles ofte på La Mocca Cafe på Grønland i Oslo. Møtested: Kameratene Jaafar Zaoujal, Reda Debbach, Mohammed El Bouh og Said Bougroug (ikke avbildet) samles ofte på La Mocca Cafe på Grønland i Oslo.

I fjor vedtok Stortinget en gave på tusen kroner til sosialhjelpsmottakere før jul. Men forslaget fra Rødt og SV om å gjenta ordningen med «julebonus» i år ble nedstemt av blant andre Arbeiderpartiet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ru

Sentrale Rødt-til­lits­valgte vurderer å kutte båndene til Rød Ungdom. Ungdommene selv mener de ikke har noe å beklage.

Deler av norsk freds­be­ve­gelse bruker KI-videoer til å spre en helt egen fortelling om Iran-krigen. Fortel­lingen er at Iran vinner – og at Israel er i ferd med å bli knust.

Skatt

Marthe Scharning Lund (Ap): Dette er en gavepakke til Oslos aller rikeste