Fagforeining

Meiner fagrørsla taper makt

Den norske fagrørsla er på defensiven, konkluderer ei ny doktorgradsavhandling. Men det er håp om ein er tidleg på ballen, meiner forskar.

Taper makt: Sosiolog og forskar Isak Lekve meiner fagrørsla er på defensiven og taper makt overfor arbeidsgjevarane. Taper makt: Sosiolog og forskar Isak Lekve meiner fagrørsla er på defensiven og taper makt overfor arbeidsgjevarane.

Doktorgradsavhandlinga i sosiologi ved Universitetet i Bergen har Isak Lekve kalla opp etter Sisyfos frå den greske mytologien, han som får som straff å trille ein stein opp på ein bakke, men kvar gong han kjem opp, rullar steinen ned att.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Advarer om 35 kr literen: – Dramatisk

Arbeidsliv

USA og Israels krig mot Iran gjør det vanske­li­gere å anslå energi­pri­ser og valuta­kurser. Samtidig teller partene ned til lønns­opp­gjøret.

Nav

Nav-ansatt på Facebook: «Det er faktisk litt slitsomt å høre på uføre som føler seg uglesett»