Storbritannia

Får fyken etter tøffe uttalelser

Innenriksminister Suella Braverman kalte Palestina-demonstrasjoner for «hatmarsjer».

Lørdag ble det bråk mellom de rundt 300.000 propalestinske demonstrantene og motdemonstranter i London. Flere av motdemonstrantene var nasjonalister som mente det var respektløst med Gaza-demonstrasjonen på minnedagen for britiske krigsveteraner, som ble markert samme dag. 145 ble arrestert, de fleste motdemonstranter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Tusenvis raser mot president Javier Mileis lovforslag som vil gjøre det enklere for uten­lands­ke investorer å kjøpe argentinsk land – og åpne for brann som virke­mid­del for eien­doms­spe­ku­la­sjon.

Usa

Kilder sier til Reuters at USA har brukt opp «så å si hele» lageret av langt­rek­kende presi­sjons­mis­siler under krigen i Iran.

Analyse

USAs grå eminense i Venezuela er ute av bildet, men spørs­må­lene om makta han utøvde, blir bare flere.