Fagbevegelse

Skal lede kraftopprøret

Når kravet om nasjonal styring av krafta legges på bordet, skal Jørn Eggum, leder i Felles­forbundet, stå først i toget.

I front: På tross av at han fikk salen mot seg i flere saker, er forbundsleder Jørn Eggum i Fellesforbundet, begeistret over delegatene på landsmøtet til Fellesforbundet. Nå varsler Eggum oppvask i kraftpolitikken. Foto: Siv DolmenI front: På tross av at han fikk salen mot seg i flere saker, er forbundsleder Jørn Eggum i Fellesforbundet, begeistret over delegatene på landsmøtet til Fellesforbundet. Nå varsler Eggum oppvask i kraftpolitikken. Foto: Siv Dolmen

Landsmøtet i Fellesforbundet ble et politisk jordskjelv.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

I flere år har aktivister samlet inn biler og sendt til fronten i Ukraina. Denne gangen er også fag­foreningsveteran Boye Ullmann med på turen.

Forsvar

Forhand­lin­gene om forsvars­for­liket får utsatt frist for enighet. Frps Morten Kol­bjørn­sen sier Heime­ver­net trolig fredes fra kutt.

Innvandring

Det kan bli lettere å kaste ut kriminelle utlen­dinger, og det åpnes for asylbe­handling i utlandet. Men veien dit er lang, mener menneske­ret­tig­hets­topp.