Terror

Amper debatt etter terrordrap på to svensker

De islamistiske angrepene i Belgia og Frankrike utløser terrorfrykt i Europa – og en hissig innvandringsdebatt ledet an av ytre høyre.

ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her. ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her.

Brussel var en tydelig preget by på tirsdag. Etter en intens politijakt natta i forveien, fikk politiet tips om at gjerningsmannen befant seg på en kafé i bydelen Schaerbeek, hvor de skjøt ham.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Intervju

Freds­pris­vinner Maria Corina Machado sier i et intervju med Klasse­kam­pen at alle «fredelige og demo­kra­tiske» virke­mid­ler er brukt opp.

Venezuela

På grunn av freds­pri­sen har Norges regjering et spesielt ansvar for å fordømme USAs angrep mot Venezuela, sier Bjørnar Moxnes (R).

Analyse

EU splittes i en desperat jakt på økonomiske løsninger for Ukraina.