Terror

Amper debatt etter terrordrap på to svensker

De islamistiske angrepene i Belgia og Frankrike utløser terrorfrykt i Europa – og en hissig innvandringsdebatt ledet an av ytre høyre.

ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her. ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her.

Brussel var en tydelig preget by på tirsdag. Etter en intens politijakt natta i forveien, fikk politiet tips om at gjerningsmannen befant seg på en kafé i bydelen Schaerbeek, hvor de skjøt ham.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

EU diskuterer hvem som kan snakke med Kreml, men klarer ikke å samle seg om ett navn.

Reportasje

I Venezuela bobler sinnet under en tykk overflate av uvisshet etter at USA kidnappet landets president Nicolás Maduro.

USA

Et flertall av ameri­ka­nerne mener Iran-krigen var en feil, ifølge en ny menings­må­ling. Nå er Donald Trumps opp­slut­ning i fritt fall.