Terror

Amper debatt etter terrordrap på to svensker

De islamistiske angrepene i Belgia og Frankrike utløser terrorfrykt i Europa – og en hissig innvandringsdebatt ledet an av ytre høyre.

ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her. ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her.

Brussel var en tydelig preget by på tirsdag. Etter en intens politijakt natta i forveien, fikk politiet tips om at gjerningsmannen befant seg på en kafé i bydelen Schaerbeek, hvor de skjøt ham.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I juni sto den nordirske hoved­staden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opp­­tøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.

Usa

Donald Trump hevder igjen at Kina blandet seg inn i valget i 2020. Doku­men­tene han viser til, under­bygger ikke påstanden.

Storbritannia

Analy­ti­kere tviler på at Storbri­tannias neste stats­mi­nister vil endre Gaza-linja