Terror

Amper debatt etter terrordrap på to svensker

De islamistiske angrepene i Belgia og Frankrike utløser terrorfrykt i Europa – og en hissig innvandringsdebatt ledet an av ytre høyre.

ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her. ÅSTED: Politiet var tungt til stede i Brussel-bydelen Schaerbeek på tirsdag. Mannen som drepte svenske fotballsupportere bodde i nabolaget og ble funnet, skutt og drept av belgisk politi her.

Brussel var en tydelig preget by på tirsdag. Etter en intens politijakt natta i forveien, fikk politiet tips om at gjerningsmannen befant seg på en kafé i bydelen Schaerbeek, hvor de skjøt ham.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Brasil

Urfol­ks­mi­nister Sônia Guajajara og Brasils urfolk har en plan for å redde demo­kra­tiet i høstens skjebne­valg.

Usa

Både Bernie Sanders og Steve Bannon er redde for kunstig intel­li­gens. Men løsningene deres er helt ulike.

Sverige

Høyresida grøsser over Vänster­par­tiets kraftige vekst i Sveriges «utsatte områder».