Frankrike

Slår hardt ned på Palestina-støtte

Den franske regjeringen forbyr alle pro-palestinske protester. Demonstranter i Paris ble de møtt med vannkanoner og tåregass.

OPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTBOPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTB

Samtidig som Israel for sjette dag bombet Gaza, samlet flere hundre mennesker i Paris seg til støtte for palestinerne på torsdag kveld.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Advarer om rått maktspill i Haag

Eu-kina

Kina reagerer kraftig på EUs nye strenge indu­stri­po­litikk og retorikk. EUs Kaja Kallas omtaler Kinas øko­no­miske modell som en «kreft­svulst».

Israel og palestina

ICC vil ha Israels finans­mi­nister Bezalel Smotrich arrestert. Nå varsler han hevn mot beduin­landsbyen Khan al-Ahmar.