Frankrike

Slår hardt ned på Palestina-støtte

Den franske regjeringen forbyr alle pro-palestinske protester. Demonstranter i Paris ble de møtt med vannkanoner og tåregass.

OPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTBOPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTB

Samtidig som Israel for sjette dag bombet Gaza, samlet flere hundre mennesker i Paris seg til støtte for palestinerne på torsdag kveld.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran

Iran lover å svare dersom Donald Trump går etter kraft­ver­kene. Men folke­retts­ekspert Cecilie Hel­les­tveit sier sterke krefter er i sving for å hindre eskalering.

Venezuela

I Venezuela har hele den militære topple­delsen blitt byttet ut. – Oppsiks­vek­kende, sier Ronald Mayora Synnes.

Folkerett

Da Sør-Afrika tok Israel til FN-domstolen med folkemord­anklager, varslet Tyskland at de ville ta israelerne i forsvar. Nå trekker den tyske regje­ringen planene.