Frankrike

Slår hardt ned på Palestina-støtte

Den franske regjeringen forbyr alle pro-palestinske protester. Demonstranter i Paris ble de møtt med vannkanoner og tåregass.

OPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTBOPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTB

Samtidig som Israel for sjette dag bombet Gaza, samlet flere hundre mennesker i Paris seg til støtte for palestinerne på torsdag kveld.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Storbritannia

Terror­stempel og masse­ar­resta­sjoner. I dag starter ankesaken den ­britiske regje­ringen fører mot akti­vist­gruppa Palestine Action. – Man er på god vei mot et autoritært styre, sier orga­ni­sator.

Krigen i midtøsten

Israel fortsetter angrepene i Libanon enda landene har inngått våpenhvile. Hizbollah ber myndig­he­tene bryte forhand­lin­gene med erke­fien­den.

Usa

Helgas skyte­epi­sode ryster USA. Selv sier Donald Trump at han tar det med fatning.