Frankrike

Slår hardt ned på Palestina-støtte

Den franske regjeringen forbyr alle pro-palestinske protester. Demonstranter i Paris ble de møtt med vannkanoner og tåregass.

OPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTBOPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTB

Samtidig som Israel for sjette dag bombet Gaza, samlet flere hundre mennesker i Paris seg til støtte for palestinerne på torsdag kveld.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

For ett år siden avviste Libanons president forhand­linger med Israel så lenge Libanon står svakt. Det løftet bryter han nå.

Krigen i Midtøsten

Iran nekter å møte USA til nye forhand­linger. Det burde ikke overraske noen, slik ameri­ka­nerne har opptrådt, mener Iran-analytiker Ori Goldberg.

Reportasje

Robotene knuste menneskene under helgas halvma­raton i Beijing. Kinesiske indu­stri­eks­perter spår eksplosiv vekst i en industri der Kina allerede dominerer.