Frankrike

Slår hardt ned på Palestina-støtte

Den franske regjeringen forbyr alle pro-palestinske protester. Demonstranter i Paris ble de møtt med vannkanoner og tåregass.

OPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTBOPPLØST: Under en pro-palestinsk protest i Paris på torsdag ble demonstrantene møtt med tåregass og vannkanoner. Den var ifølge Frankrikes innenriksminister ulovlig. Foto: Thibault Camus, NTB

Samtidig som Israel for sjette dag bombet Gaza, samlet flere hundre mennesker i Paris seg til støtte for palestinerne på torsdag kveld.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran-krigen

Donald Trump har avvist Irans forslag om å åpne Hormuz­stredet og gjenoppta forhand­lin­gene. Privat vurderer han nye angrep etter mellom­valget, ifølge Reuters.

Analyse

Det pågår en stedfor­tre­derkrig i Brasils høy­este­rett.

Reportasje

Folk i Russland og Finland var bundet sammen av geografien. I sommer bestemte den finske regje­ringen seg for å forlenge stengingen av grensa på ubestemt tid.