Økonomi

Venstresida ønsker seg skattegrep

Både SV og Rødt mener regjeringen må være villige til å ta skattegrep for å bøte på dyrtidskrisa for vanlige folk.

Sliter: Stadig flere oppsøker ulike tilbud som deler ut mat. Her fra en kø til Fattighusets matutlevering i Oslo. Foto: Charlotte Førde SkomsøySliter: Stadig flere oppsøker ulike tilbud som deler ut mat. Her fra en kø til Fattighusets matutlevering i Oslo. Foto: Charlotte Førde Skomsøy

Fredag skal finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) legge fram Støre-regjeringens forslag til statsbudsjett for 2024. Det skjer samtidig som det daglig kommer nyheter om hvordan dyrtida rammer ulike grupper. E24 kunne i helga melde at Nav er bekymret fordi stadig flere er nødt til å søke nødbolig. Grunner er at et økende antall mister boligen på grunn av prisveksten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater

Våpenproduksjon

Regje­ringen setter av milliarder til våpen­pro­duk­sjon. Derfor forventer Stortinget at det settes tydelige krav til produ­sen­tene. Rødt vil ha forsik­ringer om at norske våpen ikke benyttes i an­greps­krig.