Klassekampen
Krig

Slik ser et atomangrep ut

Hva hadde skjedd hvis Norge ble angrepet med atomvåpen? En ny rapport har kartlagt konsekvensene i fire storbyer.

Jonas Henmo23. sep. 2023

Ved starten av 2023 hadde de ni atomvåpenstatene i verden til sammen 12.512 atomvåpen. Så lenge de finnes, er det en fare for at de blir brukt, argumenterer organisasjonen Norske Leger mot Atomvåpen (NLA).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Bli abonnent

Allerede abonnent? Logg inn

Innenriks

Krystallnatta11. nov.

Jødiske menigheter mener Krys­tall­natt-fakkeltog i norske byer er blitt kuppet av radikale krefter. Orga­ni­sa­sjonen Jødiske stemmer for rettferdig fred oppfordrer menig­he­tene til å delta i toget.

Klima11. nov.

Klima­end­rin­gene gjør det umulig å berge alle de fredede kultur­min­nene på Svalbard. Nå blir det hard kamp om hva som skal priori­teres.

Barnevernet10. nov.

Bydelen med ansvaret for Tamima Nibras Juhars drapsmann tok høyde for mer vold og trusler mot sine ansatte som en følge av nedskjæ­ringer. Kuttene for neste år blir enda mer brutale.

Se mer
Ta kontaktMin sidePersonvernerklæringÅpenhetslovenAbonnementsvilkår
Sentralbord: 21 09 30 00Kundeservice: 21 09 30 01klassekampen@klassekampen.no
Grønland 4
Boks 9257 Grønland
0134 Oslo
Orgnr: 925 350 605
Klassekampen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
Ansvarlig redaktør er .
Logo: Redaktøransvar
Klassekampen
Bli abonnent
Klassekampen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.
Ansvarlig redaktør er .
Logo: Redaktøransvar