Krig

Slik ser et atomangrep ut

Hva hadde skjedd hvis Norge ble angrepet med atomvåpen? En ny rapport har kartlagt konsekvensene i fire storbyer.

Ved starten av 2023 hadde de ni atomvåpenstatene i verden til sammen 12.512 atomvåpen. Så lenge de finnes, er det en fare for at de blir brukt, argumenterer organisasjonen Norske Leger mot Atomvåpen (NLA).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.

Boligbygging

Regje­ringen har lansert tiltak for å forenkle bygge­pro­sessen. Nå har tjue orga­ni­sa­sjoner fra bygge­næ­ringen alliert seg i protest.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) vil få kriminelle ut, men ønsker fortsatt at kommer­si­elle skal drive barne­verns­in­sti­tu­sjoner.