Frivillighet

Toppstrid i Røde Kors

President Thor Inge Steinsvoll har vært Røde Kors-­medlem siden han var femten. Nå kan han bli kastet til fordel for styregrossist og nyinnmeldte Siri Hatlen.

ØNSKET: Siri Hatlen og ektemann Birger Magnus på Grand Hotell-bankett i Oslo i forbindelse med utdelingen av Nobels fredspris i 2022. Foto: NTBØNSKET: Siri Hatlen og ektemann Birger Magnus på Grand Hotell-bankett i Oslo i forbindelse med utdelingen av Nobels fredspris i 2022. Foto: NTB

En enstemmig valgkomité ønsker styregrossist Siri Hatlen som ny president i Norges Røde Kors. Mot henne stiller sittende president Thor Inge Steinsvoll.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Fagbevegelsen

Eggum-saken bør få etterspill i fagbe­ve­gelsen, sier likestil­lings­vakt­bikkje i LO Åse-Kari Kobber­s­letten.

Kommuneøkonomi

Staten vil slette gjelda til Moskenes i bytte mot kommune­sam­men­slåing. Det får gjelds­tyn­gede ordførere andre steder i landet til å reagere.

Lo

I LO er det strid mellom de største forbundene og resten. Handel og Kontor-lederen vil gi flere forbund mer makt.