Kunst

– En saftig affære

Lørdag åpner Høstutstillingen på Kunstnernes Hus – med ny rekord.

Mot høst: Mattias Härenstams installasjon «Dagene er kortere nå, men jeg skal ikke la mørket ta meg» er et høydepunkt i årets Høstutstilling, ­mener jurylederen. I bakgrunnen Odd Nerdrums maleri «Redemption» og Nina Griegs «Yonder#11». Foto: Jannik Abel, ­ Norske BilledkunstnereMot høst: Mattias Härenstams installasjon «Dagene er kortere nå, men jeg skal ikke la mørket ta meg» er et høydepunkt i årets Høstutstilling, ­mener jurylederen. I bakgrunnen Odd Nerdrums maleri «Redemption» og Nina Griegs «Yonder#11». Foto: Jannik Abel, ­ Norske Billedkunstnere

Når Høstutstillingen åpner i Oslo denne helga, er det for 136. gang – men uten at noen har trøtnet av konseptet av den grunn. I år kan Statens kunstutstilling feire en ny rekord:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Reagerer på «beskje­dent» budsjett til minnes­merke

Utøykaia endte opp med en prislapp på nesten 700 millioner. Det nye minnestedet for 25. juni-­terroren skal bare koste fem millioner kroner.

Kunst

Feminist Aesthetics

Sommerutstillingen på Vigelandmuseet er deilig.

Kunst

Space Making

Astrup Fearnley Museets sommerutstilling består av abstrakte malerier som introduserer nye, hemmelighetsfulle rom.