Kunst

– En saftig affære

Lørdag åpner Høstutstillingen på Kunstnernes Hus – med ny rekord.

Mot høst: Mattias Härenstams installasjon «Dagene er kortere nå, men jeg skal ikke la mørket ta meg» er et høydepunkt i årets Høstutstilling, ­mener jurylederen. I bakgrunnen Odd Nerdrums maleri «Redemption» og Nina Griegs «Yonder#11». Foto: Jannik Abel, ­ Norske BilledkunstnereMot høst: Mattias Härenstams installasjon «Dagene er kortere nå, men jeg skal ikke la mørket ta meg» er et høydepunkt i årets Høstutstilling, ­mener jurylederen. I bakgrunnen Odd Nerdrums maleri «Redemption» og Nina Griegs «Yonder#11». Foto: Jannik Abel, ­ Norske Billedkunstnere

Når Høstutstillingen åpner i Oslo denne helga, er det for 136. gang – men uten at noen har trøtnet av konseptet av den grunn. I år kan Statens kunstutstilling feire en ny rekord:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Kunst under Fløien

Niels Klim som utgangspunkt for en utstilling i Bergen er godt tenkt, men ideen er mer overbevisende enn resultatet.

Kunst

Shards of heavy hard

Apichaya Wanthiang gir meg lyst til å erfare verden med fingertuppene.

Anmeldelse

Skin to Skin

Sandra Mujingas figurer fascinerer også i Wien, men behøver tekstlig forsterkning for å formidle det kunstneren later til å ville uttrykke.