Kunst

– En saftig affære

Lørdag åpner Høstutstillingen på Kunstnernes Hus – med ny rekord.

Mot høst: Mattias Härenstams installasjon «Dagene er kortere nå, men jeg skal ikke la mørket ta meg» er et høydepunkt i årets Høstutstilling, ­mener jurylederen. I bakgrunnen Odd Nerdrums maleri «Redemption» og Nina Griegs «Yonder#11». Foto: Jannik Abel, ­ Norske BilledkunstnereMot høst: Mattias Härenstams installasjon «Dagene er kortere nå, men jeg skal ikke la mørket ta meg» er et høydepunkt i årets Høstutstilling, ­mener jurylederen. I bakgrunnen Odd Nerdrums maleri «Redemption» og Nina Griegs «Yonder#11». Foto: Jannik Abel, ­ Norske Billedkunstnere

Når Høstutstillingen åpner i Oslo denne helga, er det for 136. gang – men uten at noen har trøtnet av konseptet av den grunn. I år kan Statens kunstutstilling feire en ny rekord:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Edvard Munch – Portretter

Edvard Munchs portretter vitner om skiftende støttespillere – og et bredt menneskelig og kunstnerisk spekter.

Kunst

Unmista­kably You

Fotografier som, bokstavelig og billedlig talt, peker i flere retninger.

Kunst

Inter­rupted Futures

Kunstnernes Hus viser palestinske Shuruq Harbs vakre film om ferskvann og landbruk. Den burde hatt et fyldigere formidlingsopplegg.