Bolig

Nå kan de bli boende

I sju år har Ali Nuur jobbet for at barnefamilier skal slippe å bli kastet ut av blokka der han bor. Onsdag fikk han beskjeden han har ventet på.

Bomiljø: Ali Nuur (til venstre) viser byråd Usman Mushtaq (Ap) rundt i kjelleren til Kolstadgata 7. Bakerst bystyrekandidat for Arbeiderpartiet Fawzi Warsame. Nuur er ­utdannet lærer fra Somalia og er far til fire. I blokka kjenner de ham som frivillig vaktmester og leksehjelper. Bomiljø: Ali Nuur (til venstre) viser byråd Usman Mushtaq (Ap) rundt i kjelleren til Kolstadgata 7. Bakerst bystyrekandidat for Arbeiderpartiet Fawzi Warsame. Nuur er ­utdannet lærer fra Somalia og er far til fire. I blokka kjenner de ham som frivillig vaktmester og leksehjelper.

– Nå må vi invitere alle på fest.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.

Fotball-vm

Lørdag er det duket for en historisk norsk kvart­fi­nale i VM. I hele landet jobbes det nå med å få på plass offentlige visninger av kampen. Men regningen håper mange kommuner å unngå.

Velferd

Marie kan gå tur – derfor vil ikke Nav gi henne ufør-tillegg