Bolig

Nå kan de bli boende

I sju år har Ali Nuur jobbet for at barnefamilier skal slippe å bli kastet ut av blokka der han bor. Onsdag fikk han beskjeden han har ventet på.

Bomiljø: Ali Nuur (til venstre) viser byråd Usman Mushtaq (Ap) rundt i kjelleren til Kolstadgata 7. Bakerst bystyrekandidat for Arbeiderpartiet Fawzi Warsame. Nuur er ­utdannet lærer fra Somalia og er far til fire. I blokka kjenner de ham som frivillig vaktmester og leksehjelper. Bomiljø: Ali Nuur (til venstre) viser byråd Usman Mushtaq (Ap) rundt i kjelleren til Kolstadgata 7. Bakerst bystyrekandidat for Arbeiderpartiet Fawzi Warsame. Nuur er ­utdannet lærer fra Somalia og er far til fire. I blokka kjenner de ham som frivillig vaktmester og leksehjelper.

– Nå må vi invitere alle på fest.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Forfatter Sverre Holm-Nilsen mener barne­verns­barn er særlig utsatt for å bli rekruttert av kriminelle nettverk.

Ukraina

Den russiske responsen på det diplo­ma­tiske sporet til Noreg og Finland vitnar om forhand­lings­vilje, seiar Russland-forskar Julie Wilhelmsen.

Kraft

Når kommer havvind i Norge til å tjene nok penger til å være lønnsomt? Aldri, ifølge nye bereg­ninger fra Statnett.