Bolig

Nå kan de bli boende

I sju år har Ali Nuur jobbet for at barnefamilier skal slippe å bli kastet ut av blokka der han bor. Onsdag fikk han beskjeden han har ventet på.

Bomiljø: Ali Nuur (til venstre) viser byråd Usman Mushtaq (Ap) rundt i kjelleren til Kolstadgata 7. Bakerst bystyrekandidat for Arbeiderpartiet Fawzi Warsame. Nuur er ­utdannet lærer fra Somalia og er far til fire. I blokka kjenner de ham som frivillig vaktmester og leksehjelper. Bomiljø: Ali Nuur (til venstre) viser byråd Usman Mushtaq (Ap) rundt i kjelleren til Kolstadgata 7. Bakerst bystyrekandidat for Arbeiderpartiet Fawzi Warsame. Nuur er ­utdannet lærer fra Somalia og er far til fire. I blokka kjenner de ham som frivillig vaktmester og leksehjelper.

– Nå må vi invitere alle på fest.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gruvedrift

Gruve-veteran Robert Hermansen (87) har søknader inne om å starte opp to jerngruver i Troms.

Strøm

Verken Esa eller Norsk kommunal­teknisk forening er enige i at EØS-­regler står i veien for at mange av de fattigste skal få strøm­støt­te.

Arbeidsliv

Arbeids­gi­vere bør fratas retten til å stoppe ut­be­ta­lingen av sykelønn når de bestrider en sykmelding, mener nestleder i LO Henriette Jevnaker.