Statsbudsjett

Skal halde folk i arbeid

Høg prisvekst er gift for økonomien, så hovudmålet til regjeringa er å få ned prisveksten samstundes som folk er i arbeid, melder finansministeren.

Få ned prisveksten: Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) fortalde tysdag om arbeidet med statsbudsjettet for studentar i aulaen på Universitetet i Bergen. Det viktigaste er å halde prisveksten nede og folk i arbeid, sa han. Her vert han intervjua av tidlegare statsråd, no samfunnsredaktør i E24, Torbjørn Røe Isaksen. Få ned prisveksten: Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) fortalde tysdag om arbeidet med statsbudsjettet for studentar i aulaen på Universitetet i Bergen. Det viktigaste er å halde prisveksten nede og folk i arbeid, sa han. Her vert han intervjua av tidlegare statsråd, no samfunnsredaktør i E24, Torbjørn Røe Isaksen.

Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) mimra tilbake til eigen oppvekst på 1980-talet då han heldt føredrag for studentane ved Universitetet i Bergen måndag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater

Våpenproduksjon

Regje­ringen setter av milliarder til våpen­pro­duk­sjon. Derfor forventer Stortinget at det settes tydelige krav til produ­sen­tene. Rødt vil ha forsik­ringer om at norske våpen ikke benyttes i an­greps­krig.