Bøker

Advarer mot selvpub­li­sering

Ønsker du hjelp til å gi ut boka di selv, kan det koste opptil 150.000 kroner. Tjenester for de få, sier lederen i Forfatterforeningen.

DÅRLIG DEAL: Brynjulf Jung Tjønn, leder i Den norske Forfatterforening, mener aktører innen selvpublisering tilbyr tjenester som er for dyre for de fleste forfattere. Foto: Tom Henning BratlieDÅRLIG DEAL: Brynjulf Jung Tjønn, leder i Den norske Forfatterforening, mener aktører innen selvpublisering tilbyr tjenester som er for dyre for de fleste forfattere. Foto: Tom Henning Bratlie

Å selvpublisere bøker kan virke fristende: I stedet for at forlaget tar store deler av salgsinntektene, havner nesten alt i forfatterens egen lomme.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Forlaget Solum Bokvennen er reddet

Medier

Etter at de avsluttet samar­beidet med kritiker Thula Kopreitan, har NRK ingen som tar poesien på alvor, mener Preben Jordal.

Sommerlektyre

Kristine Grændsen har skandi­navisk lesesommer.