På tampen

Hårda bud

Snakk litt med avisbudet ditt. Det er han som er varast i garden.

November 1960: Unge avisbud plukker opp Arbeidets Rett fra redaksjonslokalene på Røros. Foto: Sverre A. Børretzen, NTBNovember 1960: Unge avisbud plukker opp Arbeidets Rett fra redaksjonslokalene på Røros. Foto: Sverre A. Børretzen, NTB

I det siste er jeg kommet på hils med avisbudet. Han er en trivelig kar, for all del, men han tilhører en yrkesgruppe man i utgangspunktet ikke ønsker nærkontakt med, på linje med politibetjenter, kirurger og begravelsesagenter: Man møter dem bare når noe har gått galt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Også signaturer med profes­sor­tittel og sepa­rat­ut­stilling på Nasjo­nal­mu­seet bak seg kan dukke opp i bitte små kunst­ner­drevne gallerier.

Film

Doku­men­tar­filmen «Naza» hylles verden over. Men svensk kritiker tror antise­mitter gleder seg til å bruke den i propa­gan­daen sin.

Medier

Regje­ringen skroter lør­dags­avis i distrik­tene