På tampen

Hårda bud

Snakk litt med avisbudet ditt. Det er han som er varast i garden.

November 1960: Unge avisbud plukker opp Arbeidets Rett fra redaksjonslokalene på Røros. Foto: Sverre A. Børretzen, NTBNovember 1960: Unge avisbud plukker opp Arbeidets Rett fra redaksjonslokalene på Røros. Foto: Sverre A. Børretzen, NTB

I det siste er jeg kommet på hils med avisbudet. Han er en trivelig kar, for all del, men han tilhører en yrkesgruppe man i utgangspunktet ikke ønsker nærkontakt med, på linje med politibetjenter, kirurger og begravelsesagenter: Man møter dem bare når noe har gått galt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturpolitikk

Frp vil ha mindre «sløsing» i Kultur­de­par­te­mentet. Nå foreslår de å kutte i NFI, Koro og Den kulturelle skole­sek­ken.

Kunst

Ansatte ved Munch­mu­seet mener de presses til å ødelegge kunstverk: – Ufattelig urimelig

Bøker

Den verdens­kjente forfat­teren Marilynne Robinson kommer til Oslo i april. – Et gledelig valg, sier redaktør Preben Jordal.