Energi

Skygger for sola

Tøffe økonomiske tider gir hard brems for solenergi på hustak, advarer bransjen. I oktober kuttes støtten til sol på private hus drastisk.

Skyer i horisonten: Mange vil ha sol på taket, men økte renter lager trøbbel. Her fra økolandsbyen i Hurdal som var tidlig ute med å satse på sol. Foto: Tore Meek, NTBSkyer i horisonten: Mange vil ha sol på taket, men økte renter lager trøbbel. Her fra økolandsbyen i Hurdal som var tidlig ute med å satse på sol. Foto: Tore Meek, NTB

På tross av brei politisk enighet om at det må bygges ut mer fornybar kraft, har det blitt lite ny kraftproduksjon i Norge de siste par årene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

For 60 år siden startet den første letebo­ringen etter olje på norsk sokkel. Nå mener både in­du­strien og kritikerne at en ny epoke er på vei.

Forsvar

Kongsberg Gruppen svarer ikke på om USA kan bruke norske missiler i Iran

Skogbrann

Alexander speider etter brann fra 3000 fot