Ulikhet

De rikeste vil ha ulikhet

Flertallet av dem med høyest inntekt vil ikke ha mindre lønnsforskjeller, ifølge arbeidslivsbarometeret for 2023.

BEKYMRA: Da partene kom til enighet under lønnsforhandlingene i privat sektor i vår, var YS-leder Hans-Erik Skjæggerud optimistisk. Han er imidlertid ikke like optimistisk nå. Her er han avbildet foran Thon Hotel Opera i Oslo i april. FOTO: Terje Pedersen, NTBBEKYMRA: Da partene kom til enighet under lønnsforhandlingene i privat sektor i vår, var YS-leder Hans-Erik Skjæggerud optimistisk. Han er imidlertid ikke like optimistisk nå. Her er han avbildet foran Thon Hotel Opera i Oslo i april. FOTO: Terje Pedersen, NTB

Arbeidslivsbarometeret for 2023 viser at 93 prosent ikke vil ha større inntektsforskjeller. En gruppe skiller seg likevel ut: de som tjener mest.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Politi­in­spektør Cathrine Kveseth Sylju mener kropps­ka­mera kan styrke retts­sik­ker­heten.

Integrering

Orga­ni­sa­sjonen for skeive muslimer Salam Norge er satt sjakk matt. Pengene deres er sperret av, økonomi­an­svarlig er politi­an­meldt for grovt underslag, og to fraksjoner krangler om hvem som repre­sen­terer orga­ni­sa­sjonen.

Politikk

Unge menn flokker til høyresida, men kvinnene uteblir. I et full­stap­pet kjeller­lo­kale på Oslo Vest forsøker konser­va­tive kvinner å gjøre noe med problemet.