Privatskole

Akademiet slår tilbake

Forutinntatte, mistenksomme og aggressive. Slik beskriver privatskoleeierne granskerne i Utdanningsdirektoratet.

UNDER LUPEN: Norges største privatskolekjede Akademiet har vært i hardt vær. Nå slår skoleeierne tilbake mot påstander om at de har brukt statstilskudd på å promotere sine kommersielle skoler. FOTO: Anniken C. MohrUNDER LUPEN: Norges største privatskolekjede Akademiet har vært i hardt vær. Nå slår skoleeierne tilbake mot påstander om at de har brukt statstilskudd på å promotere sine kommersielle skoler. FOTO: Anniken C. Mohr

Akademiets eiere går til knallhardt motangrep mot granskerne i Utdanningsdirektoratet (Udir) som har sett på privatskolekjedens pengebruk. I et brev skriver kjedens advokat Trond Svinø at direktoratet har misforstått, og at rapporten om Akademiets bruk av penger er preget av feil.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skogbrann

Småbru­kar­laget vil bruke beitedyr mot brann

Teknologi

Tobias Judin i Datatil­synet mener det er nedslående hvordan teksel­ska­pene gjennom hemmelige forlik slipper å forsvare seg i retten.

Reportasje

Ward (14) fra Vest­bredden hedret sin drepte venn på fotball­banen