Privatskole

Akademiet slår tilbake

Forutinntatte, mistenksomme og aggressive. Slik beskriver privatskoleeierne granskerne i Utdanningsdirektoratet.

UNDER LUPEN: Norges største privatskolekjede Akademiet har vært i hardt vær. Nå slår skoleeierne tilbake mot påstander om at de har brukt statstilskudd på å promotere sine kommersielle skoler. FOTO: Anniken C. MohrUNDER LUPEN: Norges største privatskolekjede Akademiet har vært i hardt vær. Nå slår skoleeierne tilbake mot påstander om at de har brukt statstilskudd på å promotere sine kommersielle skoler. FOTO: Anniken C. Mohr

Akademiets eiere går til knallhardt motangrep mot granskerne i Utdanningsdirektoratet (Udir) som har sett på privatskolekjedens pengebruk. I et brev skriver kjedens advokat Trond Svinø at direktoratet har misforstått, og at rapporten om Akademiets bruk av penger er preget av feil.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Paul Martinez fikk avslag på opp­reis­ning etter trygde­skan­dalen. Nå håper han på ny vurdering etter frigivelse av hemmelig rapport.

Arbeidsliv

NHO-for­enin­gers ønske om å få Stortinget til å behandle striden om sykepenger kalles «uhørt og utidig» av rødgrønne politikere.

Revidert nasjonalbudsjett

Slapp tog-bombe: Gir klarsignal for private