Arbeidsliv

Fråkøyrd på lønnsfronten

Bussjåfør Frode Eriksen er provosert over debatten om bussjåførmangel. Han meiner løsyinga er å auke lønna til industriarbeidarnivå.

PARKERT: – Eg har sjølv foreslått til min eigen direktør, Eirik Svensen, som sit i styret til NHO Transport, at vi kunne i alle fall prøve industriarbeidarlønnsnivået og sjå om det fungerte, seier bussjåfør Frode Eriksen. PARKERT: – Eg har sjølv foreslått til min eigen direktør, Eirik Svensen, som sit i styret til NHO Transport, at vi kunne i alle fall prøve industriarbeidarlønnsnivået og sjå om det fungerte, seier bussjåfør Frode Eriksen.

Debatten går om korleis ein skal løyse den store bussjåførmangelen i Noreg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Datasenter

I 2024 ba Stortinget regje­ringen om et forbud mot krypto­ut­vinning i datasentre. Det blir stadig flere krypto-datasentre, men forbudet uteblir.

Arbeidsliv

I tre år har LO i Sverige forsøkt å streike fram tariff­av­tale med Tesla. Nå gir de opp.

Oljefondet

Ni måneder etter at Etikkrådet ble satt på pause, sier tidligere rådsmedlem Cecilie Hel­les­tveit at Norge har mistet makt som pådriver for etiske inves­te­ringer.