Medier

Fortviler over lønnsdiktat

Lønnsoppgjøret i Schibsted kalles historisk: Tre aviser ender med lønnsdiktat. NJ-leder betegner situasjonen som «alvorlig».

DIKTERT? Journalistene i VG, Aftenposten og Stavanger Aftenblad kom ingen vei med lønnsforhandlingene. Dag Idar Tryggestad, leder i Norsk Journalistlag, mener det er alvorlig om eier­konsernet har blandet seg inn. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøDIKTERT? Journalistene i VG, Aftenposten og Stavanger Aftenblad kom ingen vei med lønnsforhandlingene. Dag Idar Tryggestad, leder i Norsk Journalistlag, mener det er alvorlig om eier­konsernet har blandet seg inn. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

I Schibsteds egen oppsummering av 2022 kan mediekonsernet skryte av inntekter på svimlende 15,2 milliarder kroner. Driftsresultatet før avskrivninger endte på 2,4 milliarder kroner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Essay

Etter at han tømte moras hus i Wisconsin, fant John Erik Riley en ikke-framkalt filmrull. Det ble starten på en reise gjennom flere mørklagte rom.

Natur

Villrein, klima­end­ringer og hytte­ut­bygging truer påske­ski­turen. Vi spurte Stein P. Aasheim til råds.

Design

Lang­sla­gets VM-drakter slaktes og hylles for sitt viking-preg. Men fotball­his­to­rien viser at Norge langt fra er aleine om å spille på nasjonale symboler.