Mot veggen

Sier PST tok helg for tidlig

Pia Therese Jansen ledet evalueringen etter 25. juni-angrepet. Hun synes etterretningstjenestene bør ha større forståelse for de trusselutsatte.

Ikke ferdig med saken: Pia Therese Janssen sier at det har vært krevende å balansere etterpåklokskap og lærdommer i arbeider med 25. juni-rapporten. Ikke ferdig med saken: Pia Therese Janssen sier at det har vært krevende å balansere etterpåklokskap og lærdommer i arbeider med 25. juni-rapporten.

– Da du la fram rapporten, begynte du med en kort beskrivelse av hvordan Zaniar Matapour gikk av trikken og på få minutter drepte to og skadet ni mennesker, i fjor 25. juni. Du sa at dette kunne utviklet seg til det dødeligste angrepet i Europa på mange år?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Kommen­terer det norske freds­diplomatiet: – Har fått en ripe i lakken etter Epstein-av­slø­rin­gene

Mot veggen

Landets viktigste mønstring av sam­tids­kunst speiler overhodet ikke samtida, hevder nyhets­re­daktør Alexander Z. Ibsen.

Mot veggen

Oljefondet skal få ny etikk­mo­dell. Cecilie Hel­les­tveit skjønner ikke hvorfor vi drepte systemet som gjorde oss rike uten at vi ble onde.