Politikk

Fikk ikke svar om honorar

Unge Kunstneres Samfund har ventet i åtte år på en ny avtale om utstillingshonorarer. Heller ikke kunstnermeldingen gir svarene de håpet på.

SKUFFET: – Når det er blitt brukt fire år på innhenting av innspill, skulle vi ønske at de kom med noe mer enn bare «behov for videre utredninger», sier Steffen Håndlykken i UKS om innholdet i regjeringens nye stortingsmelding «Kunstnarkår». SKUFFET: – Når det er blitt brukt fire år på innhenting av innspill, skulle vi ønske at de kom med noe mer enn bare «behov for videre utredninger», sier Steffen Håndlykken i UKS om innholdet i regjeringens nye stortingsmelding «Kunstnarkår».

I går ettermiddag ble den lenge bebudede stortingsmeldingen «Kunstnarkår» presentert av kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Oslo arki­tek­turt­rien­nale vender tilbake – forsinket og slanket.

Bøker

Boka «Trump og filo­so­fene» minner om et KI-produkt, mener litte­ra­tur­pro­fessor Gisle Selnes. KI-detektor flagger 78 prosent av boka.

Bøker

Rødt vil utvide budsjet­tene til norske bibliotek for å bedre tilgangen på lettlest litteratur.