Forsvar

Sier Forsvaret må styrkes

Det er betydelige svakheter i det norske forsvaret, ifølge forsvars­sjefen. Han ber om 80 milliarder kroner ekstra de neste fem årene.

VIL RUSTE OPP: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen la fram sine anbefalinger til hva som må satses på i det norske forsvaret på en pressekonferanse i Forsvarsdepartementet i går. Foto: Fredrik Varfjell, NTBVIL RUSTE OPP: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen la fram sine anbefalinger til hva som må satses på i det norske forsvaret på en pressekonferanse i Forsvarsdepartementet i går. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

Det norske forsvaret er for lite og har flere mangler som må anskaffes raskt, ifølge forsvarssjef Eirik Kristoffersen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Innvandring

AUF-leder Nimrah Ramzan går hardt ut mot moder­par­tiets nye innvand­rings­linje.

Arbeidsliv

Bakke­sel­skapet i SAS sitt forsøk på å få ned sykefra­været møter reaksjoner på Stortinget. – Ser ut som straff, sier Elise Waagen (Ap).

Tannhelse

I 2027 kan det bli egenandel og frikort for tannbe­hand­ling, akkurat som i helse­ve­senet ellers.