Forsvar

Sier Forsvaret må styrkes

Det er betydelige svakheter i det norske forsvaret, ifølge forsvars­sjefen. Han ber om 80 milliarder kroner ekstra de neste fem årene.

VIL RUSTE OPP: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen la fram sine anbefalinger til hva som må satses på i det norske forsvaret på en pressekonferanse i Forsvarsdepartementet i går. Foto: Fredrik Varfjell, NTBVIL RUSTE OPP: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen la fram sine anbefalinger til hva som må satses på i det norske forsvaret på en pressekonferanse i Forsvarsdepartementet i går. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

Det norske forsvaret er for lite og har flere mangler som må anskaffes raskt, ifølge forsvarssjef Eirik Kristoffersen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Industri

Norske indu­stri­ar­beids­plasser trues av EU-toll som avgjøres i dag. Hoved­til­lits­valgt på smelte­ver­ket i Sauda holder fast ved et lite håp.

Handel

Industrien åtvarar mot å straffe EU for metalltoll

Statsbudsjett

Sjeføkonom Jan Ludvig An­dre­assen meiner at venstre­sida vil tape arbei­dar­klassen om dei ikkje kuttar meir i skattane.