Forsvar

Sier Forsvaret må styrkes

Det er betydelige svakheter i det norske forsvaret, ifølge forsvars­sjefen. Han ber om 80 milliarder kroner ekstra de neste fem årene.

VIL RUSTE OPP: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen la fram sine anbefalinger til hva som må satses på i det norske forsvaret på en pressekonferanse i Forsvarsdepartementet i går. Foto: Fredrik Varfjell, NTBVIL RUSTE OPP: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen la fram sine anbefalinger til hva som må satses på i det norske forsvaret på en pressekonferanse i Forsvarsdepartementet i går. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

Det norske forsvaret er for lite og har flere mangler som må anskaffes raskt, ifølge forsvarssjef Eirik Kristoffersen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Økonomi

Det var nødvendig å bryte budsjett­av­talen med de rødgrønne partiene for å kutte i drivstoff­av­gifta, ifølge Senter­par­ti-veteran Per Olaf Lundteigen.

Økonomi

Distrikt-Ap krever haste­til­tak

Arbeidsliv

Iran-krigen kan gi nordmenn lønnsløft