Medier

Ap går tilbake på medieløftet

I 2021 lovte Arbeiderpartiet å sette et tak for hvor mye mediekonsernene kan eie. Etter to år i regjering har partiet snudd.

Holder igjen: Kultur- og medieminister Anette Trettebergstuen (Ap) vil ikke innføre en slik lov som daværende mediepolitiske talsperson Trond Giske lovet i 2021. Foto: Tom Henning BratlieHolder igjen: Kultur- og medieminister Anette Trettebergstuen (Ap) vil ikke innføre en slik lov som daværende mediepolitiske talsperson Trond Giske lovet i 2021. Foto: Tom Henning Bratlie

Schibsted, Amedia og Polaris eier stadig mer av mediemarkedet. I 2020 eide de tre konsernene til sammen 72 prosent av det samlede avisopplaget i Norge. I 2021 økte samme andel til 72,5 prosent, ifølge Medietilsynet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Pete Hegseth vil direkte­sende henret­telsen av en drapsmann. En kalkulert forråelse av den ameri­kanske kulturen, mener Arne Johan Vetlesen.

Kulturtirsdag

Europas yngste stat drømmer om EU-medlemskap, men Pristina later i begrenset grad til å ville tekkes gjester utenfra.

Kunst

Det groteske, triste og komiske eksisterer stadig side om side i 90 år gamle Willibald Storns kunst.