Skole

Uenige om skjerm

Venstresida er uenig med seg selv om skjermbruk i skolen.

For og imot: Hege Bae Nyholt (Rødt) mener lærerne må styre bruk av digitale verktøy i skolen, mens partifelle Mímir Krisjánsson stiller spørsmål ved om digitale verktøy er nødvendig i det hele tatt. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø og Tom Henning BratlieFor og imot: Hege Bae Nyholt (Rødt) mener lærerne må styre bruk av digitale verktøy i skolen, mens partifelle Mímir Krisjánsson stiller spørsmål ved om digitale verktøy er nødvendig i det hele tatt. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø og Tom Henning Bratlie

Pc-er, nettbrett og smarttelefoner tar stadig mer plass i skolen. Nå organiserer tusenvis av foreldre seg på Facebook for å lage opprør mot skjermene. I mai demonstrerte de også utenfor Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oppvekst

Ni av ti SFO-ledere er usikre på om de kan ivareta sikker­heten til barna de har ansvaret for. Det kommer fram i en ny under­sø­kelse.

Reportasje

200 år etter at grensa mellom Norge og Russland ble trukket, er skolte­sa­mene fortsatt merket av split­tel­sen.

Jordbruk

Tidlegare bonde Mari Gjengedal meiner bondelaga må krevja 5 milliardar i år. Sjølv har ho gitt opp.