Medier

Fotfølges av egne korre­spon­denter

Norske sportsredaksjoner satser tungt på å rapportere om Erling Braut Haaland. De mener selv at dekningen er helt på sin plass.

Utilgjengelig: Fotballspiller Erling Braut Haaland stiller sjelden opp i mediene. Her gjør norske Viaplay et «intervju» med en pappfigur av stjernespissen før kampen mellom Manchester City og Southampton i oktober i fjor. Foto: James Gill, Getty ImagesUtilgjengelig: Fotballspiller Erling Braut Haaland stiller sjelden opp i mediene. Her gjør norske Viaplay et «intervju» med en pappfigur av stjernespissen før kampen mellom Manchester City og Southampton i oktober i fjor. Foto: James Gill, Getty Images

I løpet av én Premier League-sesong, som varer i omtrent ni måneder, har norske medier skrevet over 16.600 artikler om Erling Braut Haaland. Josimar-redaktør Håvard Melnæs kalte dekningen for «hårreisende» i Klassekampen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Professor Kim Helsvig mener kunnskaps­mi­nis­terens innholds­lister bare er flikking på et større problem.

Kommentar

Oscar kan bli ein amerikansk heimesiger for Trump-motstand.

Ideer

Gigantiske Karl-Marx-Hof er en enestående leiegård – og symbolet på mellom­krigs­årenes «Røde Wien».