Medier

Fotfølges av egne korre­spon­denter

Norske sportsredaksjoner satser tungt på å rapportere om Erling Braut Haaland. De mener selv at dekningen er helt på sin plass.

Utilgjengelig: Fotballspiller Erling Braut Haaland stiller sjelden opp i mediene. Her gjør norske Viaplay et «intervju» med en pappfigur av stjernespissen før kampen mellom Manchester City og Southampton i oktober i fjor. Foto: James Gill, Getty ImagesUtilgjengelig: Fotballspiller Erling Braut Haaland stiller sjelden opp i mediene. Her gjør norske Viaplay et «intervju» med en pappfigur av stjernespissen før kampen mellom Manchester City og Southampton i oktober i fjor. Foto: James Gill, Getty Images

I løpet av én Premier League-sesong, som varer i omtrent ni måneder, har norske medier skrevet over 16.600 artikler om Erling Braut Haaland. Josimar-redaktør Håvard Melnæs kalte dekningen for «hårreisende» i Klassekampen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Forfatter Sigrid Undset blir vurdert som helgen. – Det høres nesten ut som en gimmick, sier litte­ra­tur­pro­fessor.

Kulturuka

Fotball er et spill uten ball, uttalte Drillo en gang på nitti­tal­let. Han får mer rett for hvert år som går.

Ny norsk sangbok

Sang har tapt terreng i norsk skole. Samtidig er forsk­nin­gen entydig på gevinstene av å bruke kroppens fremste instrument.