Havvind

Skuffa over havvind­flopp

Høgre er uroa over at Equinor droppar det enorme havvind­prosjektet Trollvind. Dei fryktar det kan bety meir vind på land.

Uroa for ­konsekvensane: Stortingsrepresentant Ove Trellevik likar dårleg at Equinor legg Trollvind i skuffa. Her er han på vitjing hjå Aker Solutions på Stord. Foto: Martin ÅrsethUroa for ­konsekvensane: Stortingsrepresentant Ove Trellevik likar dårleg at Equinor legg Trollvind i skuffa. Her er han på vitjing hjå Aker Solutions på Stord. Foto: Martin Årseth

Måndag vart det kjent at Equinor legg prosjektet Trollvind i skuffen fordi det har blitt så dyrt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.