Helse

Slår leir mot byggeplaner

Aksjonistene i Redd Ullevål har slått opp telt for å stoppe byggingen ved Rikshospitalet.

RIGGA SEG TIL: Aksjonister og sympatisører tester fasilitetene ved det midlertidige sykehotellet utafor Rikshospitalet. De aksjonerer mot byggingen av det nye sykehuset. RIGGA SEG TIL: Aksjonister og sympatisører tester fasilitetene ved det midlertidige sykehotellet utafor Rikshospitalet. De aksjonerer mot byggingen av det nye sykehuset.

På gresset utafor Rikshospitalet i Oslo står et hvitt partytelt. Inne i teltet er det førstehjelpsutstyr og feltsenger. Over inngangen vaier et banner der det står «Midlertidig sykehotell».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Transport

Sp i nytt drama om avgift

Miljø

Hadsel kommune i Vesterålen går i front for ta vare på naturen. Kamp mot sitkagran og verning av myr er blant tiltakene.

Arbeidsliv

Telemark vil ha mindre strenge regler for offentlige anskaf­felser. Det vil useriøse bedrifter vinne på, mener Felles­for­bundet.