Kronikk

Arbeidernes parti?

Skal det være meningsfullt å engasjere seg i Arbeiderpartiet, må regjeringsprosjektet eies av medlemmene.

PÅ TORGET: Det er for lang avstand mellom vanlige folk og partiorganisasjonen, skriver forfatteren. Her ser vi tidligere statsminister Einar Gerhardsen i hyggelig passiar etter en tale i Hamar under kommunevalgkampen i 1963. Foto: Ivar Aaserud, Aktuell / NTBPÅ TORGET: Det er for lang avstand mellom vanlige folk og partiorganisasjonen, skriver forfatteren. Her ser vi tidligere statsminister Einar Gerhardsen i hyggelig passiar etter en tale i Hamar under kommunevalgkampen i 1963. Foto: Ivar Aaserud, Aktuell / NTB

De siste ukenes debatt om hvem som skal være partisekretær, har vist oss hvor sterke meninger som er knyttet til vervet som øverste leder av Arbeiderpartiets organisasjon. Det er det gode grunner til. Nå som persondebattene er lagt døde og ingen kan mistenke meg for å mene noe i en betent personstrid, har jeg lyst til å dele en bekymring for Arbeiderpartiet som organisasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kronikk

Fokuset på Pisa-testane har ikke gjort skulen til ein betre stad. Resultata har heller ikkje blitt betre.

Norge har inngått et tett digitalt samarbeid med India. La oss håpe at vi har tatt lærdom av Telenors Myanmar-skandale.

Social­de­mo­kra­terna var for redde for å tape valget til å vinne det. Nå står vi her med et resultat som krever målfoto.