Mdg

Tror EU kan redde ulven

MDG vil ta Norge inn i EU. Une Bastholm sier unionen ikke ville tillatt regjeringen å skyte så mye ulv som i dag.

TILHENGER: Une Bastholm sier det er åpenbart at EU ligger foran Norge på klima, men at også naturforvaltningen hadde blitt bedre om Norge var med. Foto: Javad Parsa / NTBTILHENGER: Une Bastholm sier det er åpenbart at EU ligger foran Norge på klima, men at også naturforvaltningen hadde blitt bedre om Norge var med. Foto: Javad Parsa / NTB

På MDGs landsmøte i helgen vedtok partiet at det vil forhandle med EU om norsk medlemskap. Et soleklart flertall på 174 delegater stemte for, mens bare 32 stemte imot.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Velferd

IMF mener at for mange nordmenn går på uføretrygd. Det er ikke et særnorsk problem, ifølge Rødts Mímir Kristjáns­son.

Politikk

Felles­ak­sjonen gir tommel opp til Høyres skatte­for­slag, mens Aksjon for borgerlig valgseier satser på et stort Frp i regjering.

Valg 2025

SV seiler opp på venstre­si­den