ReportasjeInnvandring

Utvises fra Norge etter 18 år

Zarina Saidova kom til Norge som barn. Nå må hun sette familie og karriere på vent i fem år fordi hun ikke anga sin egen mor da hun ble myndig.

ULOVLIG NORSK: Zarina Saidova (30) er i ferd med å avslutte masteroppgaven sin ved Kunsthøgskolen i Oslo. Hun kom som asylsøker til Norge i 2005, og står nå i fare for å bli kastet ut av landet. Her er hun på studenthybelen sin. ULOVLIG NORSK: Zarina Saidova (30) er i ferd med å avslutte masteroppgaven sin ved Kunsthøgskolen i Oslo. Hun kom som asylsøker til Norge i 2005, og står nå i fare for å bli kastet ut av landet. Her er hun på studenthybelen sin.

30 år gamle Zarina Saidova er utdannet illustratør, har vært ansatt i et designbyrå, startet et tegneserieforlag og jobber med en masteroppgave i illustrasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Førdefjorden

Regje­ringen tillater fortsatt gruvede­po­ni i Førde­fjor­den. Nå vurderer EU-organet ESA nye skritt.

Fotball-vm

Lykkelige, varme, stolte og sammen: I parker og bakgårder i Oslo flokker nordmenn fra hele verden til stor­skjer­men for å følge den norske fotball­tri­umfen.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) varsler at flere kommuner skal teste ut nye måter å jobbe med barnevern på.