Bøker

– Dette er ikke en entydig seier til antirasistene

Høyreradikale Legatum Publishing får ikke avholde arrangement på Deichman likevel. Det er ikke utelukkende et nederlag for forlaget, sier forskere.

Skaper engasjement: Motdemonstranter viser motstand under et arrangement av Stopp islamiseringen av Norge (Sian) foran Stortinget i 2020. Å hevde seg sensurert kan være effektivt for å etablere seg som en motkulturell stemme, sier forsker Anne Bitsch. Foto: Geir Olsen, NTBSkaper engasjement: Motdemonstranter viser motstand under et arrangement av Stopp islamiseringen av Norge (Sian) foran Stortinget i 2020. Å hevde seg sensurert kan være effektivt for å etablere seg som en motkulturell stemme, sier forsker Anne Bitsch. Foto: Geir Olsen, NTB

I morgen skulle egentlig det høyreradikale forlaget Legatum Publishing hatt et arrangement på Deichman Bjørvika i Oslo. I helga bestemte imidlertid biblioteket at forlaget ikke får leie rom der likevel.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Olaf Gul­brans­son tegnet seg inn i tyskernes hjerter, men sviktet sin jødiske venn da det gjaldt som mest

Over sofaen

På veggen liker Flu Hartberg å ha kunstverk som er mindre masete enn hans egne tegninger.

Kulturuka

Ibsen har en Nora, Trier har en Nora. Men mellom dem er det en avgrunn.