ReportasjeValg i tyrkia

Jakta på ei ny tid

Tyrkias opposisjon er mangfoldig og optimistisk. Men hva om drømmen om å kvitte seg med Recep Tayyip Erdogan brister?

BREI ALLIANSE: Før valget 14. mai samler opposisjonen folk til et valgmøte. Tyrkias opposisjon har klart å legge tungt press på president Recep Erdogan. BREI ALLIANSE: Før valget 14. mai samler opposisjonen folk til et valgmøte. Tyrkias opposisjon har klart å legge tungt press på president Recep Erdogan.

I Istanbuls Maltepe-distrikt har noen klatret opp i trærne. Andre har revet ned sperringer. Oppe på en kranbil, i et hav av tyrkiske flagg, kjemper et titalls mennesker om plassen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Sverige

Høyresida grøsser over Vänster­par­tiets kraftige vekst i Sveriges «utsatte områder».

Reportasje

Stasi-oberst­løyt­nant Wolfgang Schmidt mener samholdet ble styrket etter DDRs kollaps, som han fortsatt anser som et «forfer­delig nederlag».

Sverige

– Magdalena Andersson kan bli stats­mi­nister, men hun tapte valgkampen, sier Katalys-leder Daniel Suhonen.