Medier

«Utfordrende å komme tett på

55 prosent mener mediene har for liten forståelse for lavtlønte. Lars Håkon Grønning i E24 vedgår at det kan være vanskelig å treffe gruppa.

Krevende: Lars Håkon Grønning, ansvarlig redaktør i E24m erkjenner at det kan være vanskelig å komme tett nok på lavtlønnede grupper. Foto: Jørgen Braastad, E24Krevende: Lars Håkon Grønning, ansvarlig redaktør i E24m erkjenner at det kan være vanskelig å komme tett nok på lavtlønnede grupper. Foto: Jørgen Braastad, E24

– Tallene er absolutt til ettertanke og noe vi må ta med oss, sier Lars Håkon Grønning, ansvarlig redaktør i E24.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Lettleste barne- og ungdoms­bøker har for lav status, mener to forfattere. De vil ha mer søkelys på bøkene som pirrer lesegleden.

Arkitektur

Moder­nismen kan ikke klandres for at den er blitt misbrukt av byggherrer, mener arkitekt Knut Folstad.

Arkitektur

Moder­nismen misbrukes i kommer­sia­lismens navn, hevder arkitekt Pål Biørnstad.