Frp

Til kamp mot symbola

Påtroppende nestleiar Hans Andreas Limi i Framstegs-partiet likar kjøt, men ikkje vindturbinar og subsidiar.

Ny nestleiar: Hans Andreas Limi ligg an til å bli ny nestleiar i Framstegspartiet. Her er han fotografert på landsmøtet til partiet på Gardermoen denne helga. Foto: Terje Pedersen, NTBNy nestleiar: Hans Andreas Limi ligg an til å bli ny nestleiar i Framstegspartiet. Her er han fotografert på landsmøtet til partiet på Gardermoen denne helga. Foto: Terje Pedersen, NTB

Framstegspartiet (Frp) gjer motstanden mot symbolpolitikk i klima og miljøpolitikken til ei av hovudsakene sine i valkampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Økonomi

LO etterlyser bedre sosial profil i regje­ringens budsjett­for­slag.

Statsbudsjettet

Regjeringa vil kutte fleire tusen tilsette i Posten, men SV, Raudt og Sp varslar hard kamp om framlegget i forhand­lin­gane fram mot jul.

Statsbudsjettet

Nordnorske forsvars­kom­muner får 15 millioner for å legge til rette for Forsvaret i stats­bud­sjettet. Ordfører Toralf Heimstad (Sp) i Bardu er langt fra fornøyd.