Økonomi

Sier en svak krone er bra

Den lave kronekursen er gode nyheter for de aller fleste norske bedrifter, sier Robert Næss i Nordea.

POSITIVT: Robert Næss, investeringsdirektør i Nordea, er medeier i et firma som importerer biler. De taper på svak krone, men de fleste norske bedrifter tjener på det, sier han. POSITIVT: Robert Næss, investeringsdirektør i Nordea, er medeier i et firma som importerer biler. De taper på svak krone, men de fleste norske bedrifter tjener på det, sier han.

Krona blir bare svakere og svakere og har svekket seg med rundt 20 prosent mot euroen og den amerikanske dollaren det siste året. Det høres negativt ut, men er det egentlig det?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?

Eu

Ei fersk EU-måling syner at dei under 30 år er den einaste gruppa der flest vil ha norsk EU-medlemskap.

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.