Helse

Dr. Dropin ser mot Sveits

Samtidig som regjeringen vil stagge veksten i privat helse i Norge, blir det snart vanlige folks tur til å få helsehjelp fra Dr. Dropin i Sveits.

FLYTTER HJEMMEFRA: Dr. Dropin har allerede en etablert klinikk i Sverige, og flere er på vei i andre europeiske land. Avbildet er klinikken deres i Bjørvika i Oslo. FOTO: TOM HENNING BRATLIEFLYTTER HJEMMEFRA: Dr. Dropin har allerede en etablert klinikk i Sverige, og flere er på vei i andre europeiske land. Avbildet er klinikken deres i Bjørvika i Oslo. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Mens regjeringen her til lands strammer grepet om private helseaktører, er den private helsetjenesten Dr. Dropin allerede i gang med å etablere seg på kontinentet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Bolig

Leietakere må flytte ut når profe­sjo­nelle utleiere selger utleie­bo­liger. Det viser at det trengs andre typer utleiere, sier leder i Leieboer­for­eningen Anne-Rita Andal.

Kriminalitet

På digitale platt­for­mer skaffer kyniske rekrut­te­rere seg innfly­telse over barn og lurer dem til å utføre kriminelle handlinger.

Kommuneøkonomi

Store kutt i bydelene i Oslo vil gi dårligere tjeneste­tilbud i bydelene med mange fattige, spår bydels­po­li­ti­kere.