Helse

Dr. Dropin ser mot Sveits

Samtidig som regjeringen vil stagge veksten i privat helse i Norge, blir det snart vanlige folks tur til å få helsehjelp fra Dr. Dropin i Sveits.

FLYTTER HJEMMEFRA: Dr. Dropin har allerede en etablert klinikk i Sverige, og flere er på vei i andre europeiske land. Avbildet er klinikken deres i Bjørvika i Oslo. FOTO: TOM HENNING BRATLIEFLYTTER HJEMMEFRA: Dr. Dropin har allerede en etablert klinikk i Sverige, og flere er på vei i andre europeiske land. Avbildet er klinikken deres i Bjørvika i Oslo. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Mens regjeringen her til lands strammer grepet om private helseaktører, er den private helsetjenesten Dr. Dropin allerede i gang med å etablere seg på kontinentet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Frp befester posisjonen som Norges største parti, som sammen med Høyre og KrF sikrer borgerlig flertall helt uten Venstre.

Fotball-vm

Over hele landet forbereder politiet seg på kveldens kvart­fi­nale i VM. Mangel på politifolk gjør jobben vanske­li­gere, mener fagfor­eningen.

Ministernes mester

Kari Nessa Nordtun er noko så sjeldan som ein godt likt Ap-­­politikar. Det einaste problemet er at ho ikkje vil bli partileiar.