Kommentar

Kan Ap vinne velgerne tilbake?

I valgkampen for to år siden økte Arbeiderpartiet oppslutningen med mange prosentpoeng. Er det mulig å hente seg inn igjen denne gangen også?

Arbeiderpartiet har en liten framgang på aprilmålingen for Klassekampen og Nationen, opp fra bunnivået på 16,5 prosent forrige måned til 18,6 prosent nå. Partiet ligger likevel på et svært lavt nivå, som også bekreftes av andre målinger. Høyre faller noe tilbake på denne målingen, til 30,8 prosent, mens Fremskrittspartiet vokser til 12,3 prosent. Høyre og Frp lever i en slags symbiose, der de i utstrakt grad bytter velgere seg imellom.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

Freds­kon­fe­ransen i Sharm el-Sheikh ble en oppvisning i globalt knefall for voldens logikk.

Oslo Negativ doku­men­terer en enestående norsk karriere i luksus­industrien og popkul­turen inter­na­sjo­nalt: Sølve Sundsbøs.

Aschehoug-konsernets indrefilet må ikke bli ei pølse i slaktetida.