Arbeidsliv

Fikk tariffavtale

I åtte uker streiket ansatte ved 360 Logistics. I går signerte de tariffavtale.

Støtte: Tirsdag markerte fagorganiserte støtte til de streikende ved 360 Logistics ved bedriftens anlegg i Oslo. Foto: Anniken C. MohrStøtte: Tirsdag markerte fagorganiserte støtte til de streikende ved 360 Logistics ved bedriftens anlegg i Oslo. Foto: Anniken C. Mohr

Siden 9. februar har 14 ansatte ved logistikkfirmaet 360 Logistics i Oslo vært i streik. Kravet er å få på plass Fellesforbundets tariffavtale. Fra i dag skulle de streikende fått massiv støtte i form av sympatistreik blant ansatte ved DHL, Postnord og Schenker. Det blir nå avblåst. I går ble nemlig partene enige hos riksmekleren om en tariffavtale.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sykehusbygg

Firma uten tariff­av­tale fikk kontrakt på 116 millioner kroner for tømre­arbeid på Nye Aker sykehus. Nå er de konkurs, og Syke­hus­bygg får kritikk for anbuds­pro­sessen.

Korn

Det norske folk skal på nytt lære å spise bygg, sier daglig leder Torunn Nordbø i Opplys­nings­kon­toret for korn og brød.

Fattigdom

En av fem har ikke råd til tannlege, ifølge ny forskning. Mange må velge mellom å betale strøm­regningen eller kjøpe mat, sier Marthe Øyangen i Hjelp mæ å hjelpe.