Arbeidsliv

Fikk tariffavtale

I åtte uker streiket ansatte ved 360 Logistics. I går signerte de tariffavtale.

Støtte: Tirsdag markerte fagorganiserte støtte til de streikende ved 360 Logistics ved bedriftens anlegg i Oslo. Foto: Anniken C. MohrStøtte: Tirsdag markerte fagorganiserte støtte til de streikende ved 360 Logistics ved bedriftens anlegg i Oslo. Foto: Anniken C. Mohr

Siden 9. februar har 14 ansatte ved logistikkfirmaet 360 Logistics i Oslo vært i streik. Kravet er å få på plass Fellesforbundets tariffavtale. Fra i dag skulle de streikende fått massiv støtte i form av sympatistreik blant ansatte ved DHL, Postnord og Schenker. Det blir nå avblåst. I går ble nemlig partene enige hos riksmekleren om en tariffavtale.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

En fersk rapport viser at formuen til verdens milli­ar­dærer vokser fort. I Norge trenger vi en regje­ring­sopp­nevnt forskjell­s­kom­mi­sjon, mener Agenda-rådgiver.

Miljø

Stats­for­val­teren i Troms og Finnmark vil rive ulovlige rein­gjer­der. Disse er til hinder både for vilt og ferdsel i naturen.

Fredsprisen

Tyst fra Nobel­ko­mi­teen: – Jeg kan ikke si noe, så du trenger ikke forsøke engang