Kriminalitet

Strid om våpenkontroll

Politiet i Oslo varsler flere våpenvisitasjoner i utsatte områder. Rødt mener det bidrar til stigmatisering.

INNAFOR: Forrige lørdag gjennomførte politiet en våpenkontroll på Tøyen T-banestasjon. Leder av Bydelsutvalget i Gamle Oslo, Emil Alnæs, mener den var innafor. INNAFOR: Forrige lørdag gjennomførte politiet en våpenkontroll på Tøyen T-banestasjon. Leder av Bydelsutvalget i Gamle Oslo, Emil Alnæs, mener den var innafor.

Tøyen og Grønland er to av seks såkalt utsatte områder i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i KS Torbjørn Eika mener høy rente er mer skadelig for norsk økonomi enn prisstig­ningen vi har nå.

Russergrensa

Norges yngste grense har rund bursdag i dag. Histo­rie­pro­fessor Kari Aga Myklebost advarer mot å la Russland bruke dagen til propa­ganda­formål.

Trygdeskandalen

Nå skal det avgjøres om det blir flertall på Stortinget for å kreve åpenhet om hemme­lig­holdt trygde­rap­port. Frp går ut mot Ap og Høyre.