Kriminalitet

Strid om våpenkontroll

Politiet i Oslo varsler flere våpenvisitasjoner i utsatte områder. Rødt mener det bidrar til stigmatisering.

INNAFOR: Forrige lørdag gjennomførte politiet en våpenkontroll på Tøyen T-banestasjon. Leder av Bydelsutvalget i Gamle Oslo, Emil Alnæs, mener den var innafor. INNAFOR: Forrige lørdag gjennomførte politiet en våpenkontroll på Tøyen T-banestasjon. Leder av Bydelsutvalget i Gamle Oslo, Emil Alnæs, mener den var innafor.

Tøyen og Grønland er to av seks såkalt utsatte områder i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnehage

Romsås-mødrene Kristin Furulund, Fatima Yasien og Eden Paalgard tror kutt i barne­hage­til­budet vil få flere til å forlate bydelen.

Digitalisering

Det er ikke nok å innføre alders­grense på sosiale medier. Det er enda viktigere å lage nye digitale platt­for­mer, mener Hilde Nagell i Agenda.

Ytre høyre

Nystiftede Bevar Norge har som mål å beskytte landet mot kulturelt forfall. Kristne verdier står i høysetet, ifølge lokal­lags­leder i Bergen Rune Samnøy.