Teater

Går ut mot samlings­prosess

I 2012 fikk Universitetet i Bergen nasjonalt ansvar for teatervitenskap. Ansvaret var altfor uforpliktende, mener teaterviter Sigrid Skutvik.

Utsatt: Målet var en styrking av teatervitenskap, men den såkalte SAK-prosessen har svekket faget, mener Sigrid Skutvik. Nå er faget truet med kutt i Bergen. Foto: Siv DolmenUtsatt: Målet var en styrking av teatervitenskap, men den såkalte SAK-prosessen har svekket faget, mener Sigrid Skutvik. Nå er faget truet med kutt i Bergen. Foto: Siv Dolmen

– Det burde være mer forpliktende for Universitetet i Bergen å ha påtatt seg «nasjonalt ansvar». Det burde ha blitt inngått forpliktende avtaler, sier teaterviter Sigrid Skutvik.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Doktor ­Armauer ­Hansen

Armauer Hansens forskings­­­­­­­gjennom­­brot er vel verd eit drama, men denne oppsetjinga er for ufokusert.

Teater

Heimert

Upretensiøst om ulike sider ved ruskulturen.

Dans

Seismic

Scenografien i danseteaterforestillingen «Seismic» fascinerer fra start til slutt