Høgre

Tek lakseseier på forskot

Høgre-fylkeslaga som gjer opprør mot lakseskatten, trur dei allereie har klart å omvende partileiar Erna Solberg.

IKKJE BEKYMRA: Høgre-leiar Erna Solberg er ikkje bekymra for usemje om grunnrenteskatt på landsmøtet til Høgre til helga. Foto: Siv DolmenIKKJE BEKYMRA: Høgre-leiar Erna Solberg er ikkje bekymra for usemje om grunnrenteskatt på landsmøtet til Høgre til helga. Foto: Siv Dolmen

Sju fylkeslag i Høgre har sendt inn eit felles resolusjonsforslag til landsmøtet i helga, der dei slår fast at Høgre må seie klart nei til grunnrenteskatt på havbruk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Staten velger flest bygg­mestere uten tariff­avtale: – Ensidig fokus på pris

Ki-briller

SV vil forby smart­bril­ler som kan filme folk på gata og stranda. Det skjer ikke på min vakt, slår digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung fast.

Velferd

Oslo kommune bruker flere milliarder kroner i året på private velferds­tje­nester. Om det ville vært billigere å gjøre det selv, vet de ikke.