Høgre

Tek lakseseier på forskot

Høgre-fylkeslaga som gjer opprør mot lakseskatten, trur dei allereie har klart å omvende partileiar Erna Solberg.

IKKJE BEKYMRA: Høgre-leiar Erna Solberg er ikkje bekymra for usemje om grunnrenteskatt på landsmøtet til Høgre til helga. Foto: Siv DolmenIKKJE BEKYMRA: Høgre-leiar Erna Solberg er ikkje bekymra for usemje om grunnrenteskatt på landsmøtet til Høgre til helga. Foto: Siv Dolmen

Sju fylkeslag i Høgre har sendt inn eit felles resolusjonsforslag til landsmøtet i helga, der dei slår fast at Høgre må seie klart nei til grunnrenteskatt på havbruk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Krf

Dag-Inge Ulstein tykkjer ikkje Arbei­dar­par­tiet tek dei kulturelle utford­rin­gane ved inn­vand­ring på alvor.

Oppvekst

I barne­ha­gene kan det ikke være mer enn seks treåringer per ansatt. Alle slike regler ryker dersom Høyres Nikolai Astrup får det som han vil.

Kina

Trond Giske (Ap) vil ta opp att arbeidet med frihan­dels­av­tale med Kina.