Kriminalitet

Oslo-politiet ser mot Sverige

Politiet i Oslo spisser innsatsen i seks områder. Mer våpenvisitasjon og økt innsats mot narkotikasalg er blant virkemidlene.

Føre var: Leder av Enhet Øst John Roger Lund sier Oslo-politiet jobber for å ha så god informasjon at de kan avverge skytinger. Her er han fotografert på Mortensrud torg etter en skyting i området i 2021. Foto: Stian Lysberg Solum / NTBFøre var: Leder av Enhet Øst John Roger Lund sier Oslo-politiet jobber for å ha så god informasjon at de kan avverge skytinger. Her er han fotografert på Mortensrud torg etter en skyting i området i 2021. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Det begynte i 2018 med Oslo Sør-Satsingen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Innelåste arbeidere, seks euro i timelønn og vaskebøtte som personal­toalett: Her er LOs villeste historier etter 40 år med sommer­pa­trulje.

Arbeidsliv

Regje­ringens forsøk på å regulere taxi­bran­sjen har gjort vondt til verre, sier sjåfører. Nå ber de om hjelp til å tøyle Uber og Bolt.

Kriminalitet

Pride­ge­neral Vilje Augustin Juvskås i Vinje fikk garasjen påtent, i det politiet mistenker er hatkri­mi­na­litet. – Vanskelig å akseptere, sier Juvskås.