Vi havna på …

Tåreperse om norsk barnevern

… verdenspremiere på Bollywood-filmen Mrs. Chatterjee vs Norway på Klingenberg kino i Oslo.

PREMIERE: Et utsnitt av filmplakaten for «Mrs Chatterjee vs Norway» som hadde premiere fredag. Ifølge den norske distributøren hadde filmen 5000 besøkende i helga. Foto: Green Chili Entertainment ASPREMIERE: Et utsnitt av filmplakaten for «Mrs Chatterjee vs Norway» som hadde premiere fredag. Ifølge den norske distributøren hadde filmen 5000 besøkende i helga. Foto: Green Chili Entertainment AS

Jeg har praktisert samsoving med begge barna mine, det har hendt at jeg har matet dem med hendene. Jeg har ikke alltid klart å huske alle beskjeder fra skole og barnehage. Likevel har jeg aldri vært redd for at barnevernet skal komme og ta dem fra meg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Regje­ringens første forslag til regulering av datasentre kommer i slutten av 2027. Innen den tid kan nye datasentre sluke 60 prosent av kraft­over­skuddet, viser tall fra Statnett.

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.

Smarttelefon

Først tok psyko­lo­gene til orde for en 18-årsgrense på smart­te­lefon. Nå følger legene etter i et støtte­opp­rop. Hittil har de fått over 700 sig­na­turer, ifølge initia­tiv­taker Charlotte Lunde.