Arbeidsliv

272 Nav-ansatte har millionlønn

I Arbeids- og velferdsdirektoratet, som er på toppen av Nav, tjener snaut 9 prosent over millionen.

Høyt gasjert: Nav sitt kontor på Bislett. Snaut 9 prosent av de ansatte i Arbeids- og velferdsdirektoratet, som ligger over Nav, tjener mer enn én million kroner i året. Christopher OlssønHøyt gasjert: Nav sitt kontor på Bislett. Snaut 9 prosent av de ansatte i Arbeids- og velferdsdirektoratet, som ligger over Nav, tjener mer enn én million kroner i året. Christopher Olssøn

Ifølge arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) tjener 272 Nav-ansatte minst én million kroner i året.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Paul Martinez fikk avslag på opp­reis­ning etter trygde­skan­dalen. Nå håper han på ny vurdering etter frigivelse av hemmelig rapport.

Arbeidsliv

NHO-for­enin­gers ønske om å få Stortinget til å behandle striden om sykepenger kalles «uhørt og utidig» av rødgrønne politikere.

Revidert nasjonalbudsjett

Slapp tog-bombe: Gir klarsignal for private