Budbil

Dårlig føre for Posten

Posten mener Stortinget har hatt en for slapp hånd på rattet i varebilsektoren. I Sverige og Danmark er det enklere å være en seriøs aktør, sier de.

DÅRLIGE UTSIKTER: Det er så lett for kriminelle å starte varebilselskap at seriøse aktører sliter i Norge, mener Postens fagsjef for etikk i leverandørkjeden, Stefan Midteide. Foto: Christopher OlssønDÅRLIGE UTSIKTER: Det er så lett for kriminelle å starte varebilselskap at seriøse aktører sliter i Norge, mener Postens fagsjef for etikk i leverandørkjeden, Stefan Midteide. Foto: Christopher Olssøn

Statseide Posten Norge leverer tjenester også i Sverige og Danmark. Selskapet sier nå at det er mye mer krevende å være et seriøst transportselskap i Norge enn i nabolandene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Samfunns­økonom Olav Slettebø er enig med LOs sjeføkonom i at rente­he­ving er en dårlig idé for forut­sig­bar­heten i norsk økonomi.

Politikk

LO-topp Chris­to­pher Beckham mener Sps bud­sjett­brudd i diesel­po­li­tikken viser behovet for en samar­beids­av­tale.

Reportasje

Påska er ei tid for å le djevelen like opp i ansiktet.