Arbeidsliv

Utsetter pensjonsstrid

Natt til fredag ble barnehagestreiken avblåst, etter at Fagforbundet og NHO ble enige. Men pensjonsstriden er bare satt på vent.

Fornøyd: Anne Green Nilsen, forhandlingsleder for Fagforbundet, mener de kom langt med streiken. Her holder hun tale under streikemarkering på Youngstorget i Oslo. Foto: Tom Henning BratlieFornøyd: Anne Green Nilsen, forhandlingsleder for Fagforbundet, mener de kom langt med streiken. Her holder hun tale under streikemarkering på Youngstorget i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

Etter å ha streiket en måned for en ny pensjonsordning la Fagforbundets medlemmer i barnehagene i NHO fra seg streikevestene fredag morgen. Hovedkravet under streiken var å få innført en såkalt hybridpensjonsordning, som mange andre private barnehager har avtale om. Det fikk de ikke, men Anne Green Nilsen, forhandlingsleder for Fagforbundet, er godt fornøyd med resultatet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Fagbevegelsen

For første gang var Rødt og MDG invitert til Fagfor­bundets landsmøte. Den nyvalgte forbunds­le­deren ønsker en langsiktig allianse.

Eøs-avtalen

EØS-ekspert Stein Reegård mener Esa tolker jernbane­regler strengere enn EU selv

Politikk

Trondheims ferske byråds­leder Kjetil Reinskou (H) vil fortsatt priva­ti­sere hjemme­tjenesten, selv om første runde endte med null tilbydere.