Arbeidsliv

Utsetter pensjonsstrid

Natt til fredag ble barnehagestreiken avblåst, etter at Fagforbundet og NHO ble enige. Men pensjonsstriden er bare satt på vent.

Fornøyd: Anne Green Nilsen, forhandlingsleder for Fagforbundet, mener de kom langt med streiken. Her holder hun tale under streikemarkering på Youngstorget i Oslo. Foto: Tom Henning BratlieFornøyd: Anne Green Nilsen, forhandlingsleder for Fagforbundet, mener de kom langt med streiken. Her holder hun tale under streikemarkering på Youngstorget i Oslo. Foto: Tom Henning Bratlie

Etter å ha streiket en måned for en ny pensjonsordning la Fagforbundets medlemmer i barnehagene i NHO fra seg streikevestene fredag morgen. Hovedkravet under streiken var å få innført en såkalt hybridpensjonsordning, som mange andre private barnehager har avtale om. Det fikk de ikke, men Anne Green Nilsen, forhandlingsleder for Fagforbundet, er godt fornøyd med resultatet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oppvekst

Ber skolen følge skjermråd

Skole

Mens Utdan­nings­for­bundet hardnakket forsvarer dagens krav til lærer­tetthet på hver skole, går Fag­for­bundet inn for å flytte den til kommune­nivå. ­Det kan gi 850 færre lærere i skolen.

Grønland

Norge sier ja til å forsvare Grønland