Ukraina

Dronedrama

En dronestyrt i Svartehavet kan spille inn i amerikanske diskusjoner om USAs Ukraina-støtte, tror konfliktforsker Cecilie Hellestveit.

SAMMENSTØT: Det var en amerikanske drone av denne typen, en MQ-9 Reaper-drone, som styrtet i Svartehavet tirsdag. Foto: John Moore, AFP, NTBSAMMENSTØT: Det var en amerikanske drone av denne typen, en MQ-9 Reaper-drone, som styrtet i Svartehavet tirsdag. Foto: John Moore, AFP, NTB

En av USAs militære droner styrtet tirsdag i Svartehavet etter å ha blitt avskåret av to jagerfly fra Russland. Styrten skal ha skjedd rundt 120 kilometer sørvest for Krym-halvøya, som Russland annekterte fra Ukraina i 2014.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Dyp krise har gitt kubanerne et nytt mantra

Analyse

For ett år siden avviste Libanons president forhand­linger med Israel så lenge Libanon står svakt. Det løftet bryter han nå.

Krigen i Midtøsten

Iran nekter å møte USA til nye forhand­linger. Det burde ikke overraske noen, slik ameri­ka­nerne har opptrådt, mener Iran-analytiker Ori Goldberg.